O nas

logo galicja

O panu Piotrze Litwińskim potral internetowy http://www.sadeczanin.info/ pisze:

„ Założyciel i prezes jednej z największych w Polsce firm transportowych. Flotylla tirów Litwińskiego (setka ciągników siodłowych) rozwozi towary po całej Polsce i połowie Europy.
Ekspert sejmowej komisji transportu, konsultant aktów prawnych dotyczących transportu międzynarodowego, szef Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych „Galicja".
Z powodzeniem działa także w branży budowlanej oraz w hotelarstwie (dom przyjęć i hotel Litwiński w Tęgoborzy).
Zatrudnia w sumie ponad 200 osób i to nie na umowach śmieciowych. Porywczy ale sprawiedliwy. Dużo wymaga od siebie i od współpracowników. Nie znosi, jak mówi, "cwaniactwa". Hojny dla biednych i potrzebujących.
Nie poprzestał na biznesie. Od dwóch kadencji radny gminy Łososina Dolna, wiceprzewodniczący Rady Gminy, reprezentant Łososiny w Związku Gmin Jeziora Rożnowskiego. Jego oczkiem w głowie są drogi w gminie.
Ma 64 lata, pochodzi z Bilska. Żonaty, dwoje dzieci, czterech wnuków.
Za motto życiowe wziął słowa ks. prof. Józefa Tischnera: "Trzeba mieć radość w myśleniu i myślenie w radości".

Prosząc pana Piotra Litwińskiego o kilka słów na temat Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Galicja - odpowiedział:
„ … Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Galicja powstała w 2002 roku w Krakowie. W roku 2005 siedziba przeniesiona
została do Tęgoborzy i zmieniona została nazwa na Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Galicja. Zakładając Stowarzyszenie przewoźnicy z Polski południowej czyli historycznej nazwy regionu „Galicja” przyjęła taką nazwę. Natomiast pierwszy człon nazwy „Ogólnopolski” wzięło się z otwartości na cały kraj oraz chęci przystąpienia do tej organizacji przewoźników z innych regionów.
Stowarzyszenie reprezentuje interesy przewoźników jako przedsiębiorców poprzez występowanie przed organami władzy państwowej i samorządowej w sprawach dotyczących transportu. Organizuje spotkania, narady i szkolenia dla swoich członków, jak również dla przewoźników nie zrzeszonych w Galicji. Zbiera opinie dotyczące rozwiązań prawnych transportu drogoweg. Stowarzyszenie stwarza płaszczyznę, na której przewoźnicy drogowi mogą wyrażać swoje opinie i uzgadniać wspólne stanowisko w sprawach ich dotyczących na organizowanych spotkaniach wewnętrznych i spotkaniach z przedstawicielami władz regionalnych i centralnych. Na przestrzeni lat Stowarzyszenie wypracowało sobie pozycję cenionego partnera w rozmowach o sprawach transportu drogowego na wszystkich poziomach władzy ….“

logo

Idea portalu www.trans-sped-log.pl zrodziła się na wiosnę 2014 roku. Inicjatorem i pomysłodawcą jest Andrzej Antoni Adamczyk właściciel firmy HGA GmbH w Wiedniu www.hga-com.at .
Wykonanie, opracowanie graficzne i aktualizacje: Norbert PISKORZ

Zadając pytanie panu Andrzejowi - dlaczego www.trans-sped-log.pl – otrzymaliśmy krótką odpowiedź:

„….od ponad 20 lat (3 lata jeszcze przed założeniem firmy HGA) jestem przyjacielem i partnerem polskich firm transportowych wykonujących usługi transportowe ciężarówkami w ruchu międzynarodowym w Europie.
Obserwując ciągłe zmiany na rynku transportowym w Europie, a przede wszystkim w Polsce widzę konieczność łączenia sił, trafne wybieranie i rozpoznanie partnera. Dlatego przyszłość transportu leży w postawieniu na odpowiedniego partnera w ten sposób osiągniemy więcej siły i tym samym mamy więcej zapewnionej przyszłości.
Biorąc w nich udział i widząc, że Konferencje Transportowe, organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych Galicja, cieszą się dużym zainteresowaniem, atmosfera łączy Transportowców i sektor im towarzyszący jak też ich popularność ciągle wzrasta, postanowiłem w tym roku wdrożyć pomysł, który już od kilku lat dojrzewał.
Cieszę się niezmiernie, że portal ten slużyć będzie Stoważyszeniu Galicja, jego członkom i sektorowi towarzyszącemu.
Zapraszam Wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w portalu, zaprezentowania swoich firm i usług ....”

Na zakończenie chcielibyśmy przekazać główne motta życiowe pana Andrzeja – może uda się je zapożyczyć:
Wytrwałość = Każda próba zakończona porażką prowadzi nas o jeden krok dalej do sukcesu
Marketing = Nawet najlepszy produkt nie będzie miał sukcesu jeżeli nikt nie bedzie wiedział o jego istnieniu
Mądrość = Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza
Przedsiębiorczość = Sztuką przedsiębiorczości jest, na nieznanych wodach obrać odpowiedni kurs
Sukces = To robienie tego, co się lubi najlepiej jak potrafimy, to odrobina talentu i bardzo dużo doświadczenia


W przypadku jakichkolwiek pytania prosimy napisać do nas:

Kontakt